LOT wprowadza nowe połączenie. Zobacz dokąd tym razem zabierze Cię polski przewoźnik

Od 14 czerwca przyszłego roku LOT zacznie latać do stolicy Libanu. To obecnie drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce LOT-u. Bilety są już w sprzedaży.

Nowa trasa – nowe możliwości

Połączenie zostało na razie zaplanowane na okres od 14 czerwca do 15 września 2019 r. W czerwcu i wrześniu rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą wykonywane samolotem Embraer 195, który w zależności od wersji posiada na pokładzie od 112 do 118 miejsc dla pasażerów. Czy połączenie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim.

Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22:30, żeby lądować w Porce Lotniczym Bejrut o 2:55 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę będzie rozpoczynał o godz. 3:50 lokalnego czasu z przewidywaną godziną lądowania o 6:30.

Większy ruch z Europy do Libanu

Uruchomienie połączenia przewoźnik motywuje zwiększającym się w ostatnich latach ruchem do Libanu z Europy. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.

W minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale tamto połączenie zostało zawieszone.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT powiedział:

W porównaniu z tamtą siatką połączeń przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód.

Połączenie kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną. Według oficjalnych libańskich danych, w tym roku do końca października przyjechało do kraju cedrów prawie pół miliona turystów, co jest potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tym miejscem. Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę (pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku).

Bilety są już w sprzedaży

Bilety na rejsy na trasie Warszawa-Bejrut już są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży. Na razie Bejrut jest dostępny jako kierunek na trasach z Polski. Dystrybucja biletów z kolejnych miast w Europie i na świecie pojawi się w systemach rezerwacyjnych przewoźnika w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też