Ponad milion pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko odnotowuje znaczące wzrosty w liczbie obsłużonych pasażerów. Od początku roku z portu skorzystało 1,15 mln podróżnych.

W maju największy wzrost, prawie o 133%, odnotowały czartery. Zaraz po nich są tanie linie ze wzrostem o blisko 30%. Pasażerów przybyło na trasach obsługiwanych przez przewoźników sieciowych (wzrost o 17%). Dużym powodzeniem cieszą się nowe kierunki.

Z wrocławskiego lotniska w maju 2018 roku skorzystało ponad 288 tys. pasażerów, czyli 18,3% więcej niż w maju 2017. Od początku roku lotnisko obsłużyło blisko 13% podróżnych więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co daje 1,15 mln pasażerów.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział:

Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się oferta przewoźników niskokosztowych, a wprowadzane przez nich nowe kierunki dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Systematycznie rozwija się też segment sieciowych połączeń międzynarodowych, podróżni zyskują nowe połączenia do kluczowych europejskich portów. Wyraźnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. Szczyt sezonu dopiero przed nami. Dlatego wszystko wskazuje na to, że zgodnie z prognozami w całym 2018 roku obsłużymy ponad 3,2 mln pasażerów.

Gdzie najchętniej lata Wrocław tanimi liniami lotniczymi?

W maju 2018 z niskokosztowych połączeń międzynarodowych skorzystało ponad 186 tys. pasażerów, aż 29,7% więcej niż w maju 2017. Niemal wszystkich trasach na Wyspy Brytyjskie oraz na kierunkach południowych samoloty latają wypełnione w ponad 90%. Wśród tych ostatnich rekordy biją trasy do Hiszpanii, Portugalii i Włoch. W samolotach do Lizbony zajętych jest około 95% miejsc, na Teneryfę i do Malagi 94%, a niewiele mniej do Alicante, na Majorkę, do Rzymu czy Mediolanu.

Pasażerowie chętnie wybierają również tegoroczne nowości, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi. Przewoźnicy niskokosztowi wprowadzili w tegorocznym sezonie letnim w sumie 8 nowych kierunków z Wrocławia. Oprócz wymienionych to także Bazylea Miluza, Göteborg, Faro i Podgorica.

Przewoźnicy tradycyjnie nie zostają w tyle

Z oferty przewoźników sieciowych na trasach międzynarodowych skorzystało w maju ponad 40 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 17% w porównaniu do ubiegłego roku. Już tradycyjnie najwięcej podróżnych wybrało połączenia do Frankfurtu nad Menem i Monachium, czyli wielkich portów przesiadkowych. Dużą popularnością cieszyło się też nowe, uruchomione pod koniec maja połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Samoloty na tej trasie były wypełnione prawie w 90%.

Przewoźnicy sieciowi sukcesywnie wzbogacają swoją ofertę z Wrocławia. Linie Eurowings od końca marca tego roku uruchomiły rejsy do Stuttgartu. Pasażerowie z Wrocławia korzystają też z połączeń sieciowych do Kopenhagi (SAS), Zurychu (SWISS), Düsseldorfu (Eurowings, spółka Lufthansy) Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT). Nowe połączenie do Brukseli ogłosiły flagowe belgijskie linie Brussels Airlines. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 29 października.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też