Praca marzeń? Można zarobić do kilkunastu tysięcy miesięcznie! Trwa rekrutacja

Marzysz o pracy w lotnictwie i chcesz dobrze zarabiać? Ruszyła rekrutacja na kontrolerów ruchu lotniczego. Co prawda konkurencja jest spora, bo na jedno miejsce zgłasza się nawet 100 kandydatów. Jednak warto się postarać, gdyż to jedno z najbardziej atrakcyjnych stanowisk pracy w Polsce.

Jak informuje Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, nabór na kontrolera ruchu lotniczego nie był organizowany od dwóch lat. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. Jednak teraz otwarto rekrutację dla osób, które chciałby pracować w ośrodkach kontroli w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Jak wygląda rekrutacja na kontrolera ruchu lotniczego?

Rekrutacja to wieloetapowy proces, zaś przed kandydatem także wielomiesięczne szkolenie, które po zdaniu wszystkich wymaganych egzaminów i zaliczeniu każdego po kolei etapu, zakończy się po prawie dwóch latach. Kurs odbywa się w Warszawie – jedyny w Polsce ośrodek szkolenia cywilnych kontrolerów prowadzi Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Jakie są wymagania? Trzeba mieć wykształcenie średnie, świetnie znać język angielski w mowie i piśmie, biegle posługiwać się językiem polskim oraz mieć nienaganną dykcję. Ważne są także odporność na stres i pracę pod presją. Konieczna będzie wyobraźnia przestrzenna, logiczne myślenie, umiejętność pracy w grupie. Wymagania wobec kandydatów znajdziesz w ogłoszeniu na stronie pansa.pl w zakładce kariera.

A co w zamian? Całkiem sporo!

Wyszkolenie jednego kontrolera to koszt dla Agencji rzędu 600 tys. – 1 mln zł. Wyjątkowe jest to, że w trakcie nauki, każdy kursant będzie otrzymywał minimalne wynagrodzenie w ramach umowy o pracę.

Zarobki już pełnoprawnych kontrolerów, to z kolei kwoty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie, w zależności od stażu i zajmowanego stanowiska operacyjnego. Dyżur kontrolera trwa 7,5 godziny, z czego 5,5 godziny pracownik spędza na stanowisku operacyjnym. Wynika to z obowiązkowych 1-godzinnych przerw po każdych dwóch godzinach pracy operacyjnej. W tym czasie kontrolerzy mają możliwość odpocząć i zregenerować się. Mogą skorzystać z basenu, sauny, siłowni, sali gimnastycznej lub wybrać aktywności na zewnątrz na boisku do piłki nożnej lub kortach tenisowych. Specjalnie dla kontrolerów przygotowane zostały pokoje do wypoczynku, gdzie mogą się zdrzemnąć lub czytać książkę przy filiżance kawy.

Macie trochę czasu na podęcie decyzji. Nabór potrwa do 9 marca 2022 roku.

Zobacz też: Jak pandemia wpłynęła na loty w Polsce? Będziesz zaskoczony. Cofnęliśmy się o około 9 lat!

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też