Aurora Station – pierwszy luksusowy hotel w kosmosie

Planując podróż wielu ludzi szuka również idealnego hotelu, w którym mogliby się dobrze czuć podczas urlopu. Wyposażenie, atrakcje, kuchnia, obsługa – wszystko się liczy. A właściciele hoteli oczywiście chcą przyciągać do swoich obiektów coraz więcej ludzi, toteż pomysłów na spełnianie najśmielszych oczekiwań wczasowiczów nie brakuje.

Nikt nie pogardzi pokojem z pięknym widokiem! Może na morze? Może na góry? A może jeszcze lepszy będzie widok na bajeczne jezioro? A co byś powiedział na pokój z widokiem na kulę ziemską? Tak, naprawdę to przeczytałeś i to nie jest żart!

Co prawda kosmiczny hotel ma być gotowy dopiero w 2021 roku, to jednak rezerwacji noclegów można dokonywać teraz. A chętnych naprawdę nie brakuje. Pierwsze osoby już skorzystały z tej możliwości.

Aurora Station czyli kosmiczny hotel

Aurora Station to w pełni modułowa stacja kosmiczna, opracowana przez amerykański start-up technologii kosmicznej Orion Span. Pomieści na swoim pokładzie jednocześnie 6 osób, w tym 2 członków załogi.

Frank Bunger, CEO i założyciel Orion Span powiedział:

Naszym celem jest uczynienie przestrzeni dostępnej dla wszystkich. Po uruchomieniu stacja Aurora natychmiast wchodzi do służby, zabierając podróżnych w kosmos szybko i po niższej cenie niż ktokolwiek kiedykolwiek wcześniej widział.

Ile kosztuje nocleg w Aurora Station – kosmicznym hotelu?

Oczywiście zapytasz o cenę. Siedzisz? To dobrze, bo ta cena potrafi zawrócić w głowie. 12-dniowy pobyt ma kosztować w przeliczeniu 32 mln zł! Oznacza to, że za jedną dobę w kosmicznym hotelu trzeba zapłacić blisko 2,7 mln zł. Ale to nie wszystko! Nie zapominaj również o zaliczce, którą trzeba wpłacić, gdy zapisujesz się na listę rezerwujących (275 tys zł).

Niestety takie atrakcje jak kosmiczny hotel zwykle są poza strefą możliwości większości ludzi. Za to Ci superbogaci podróżnicy, podczas swojej 12-dniowej przygody, będą latać na wysokości 200 mil ponad powierzchnią Ziemi na Niskiej Orbicie Ziemi.

Hotel będzie okrążał Ziemię co 90 minut, co oznacza, że goście zobaczą około 16 wschodów i zachodów słońca codziennie. Wyobrażasz sobie?

Zanim jednak podróżnicy wyruszą w kosmos muszą przejść trzymiesięczny kurs przygotowawczy, po którym otrzymają certyfikat i zgodę na kosmiczne wakacje w stanie nieważkości. 

Na pokładzie Aurora Station wczasowicze będą mogli prowadzić wideokonferencje na żywo z mniej szczęśliwymi bliskimi, którzy pozostaną w domu. A to wszystko dzięki szybkiemu, bezprzewodowemu dostępowi do internetu.

Więc jeśli chcesz zobaczyć 16 wschodów i zachodów słońca w ciągu jednego dnia, poczuć jak to jest, gdy grawitacja nie działa i przede wszystkim być jednym z niewielu ludzi, którzy spoglądali na naszą rodzinną planetę z kosmosu, to zacznij już oszczędzać!

 

 

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też