W Rzymie powstał największy eko–mural w Europie. 12 m kwadratowych budynku ma dopomóc w dziennej redukcji tlenku azotu, jaki emitowany jest przez jeden samochód.
Eko–mural w Rzymie
Jak informuje esquire.pl, w Rzymie właśnie odsłonięto taki wyjątkowy mural. Jego autorem jest Federico Massa – mediolański artysta street artowy (pseudonim Iena Cruz). Przedstawia obraz zanieczyszczonego oceanu. Mural powstał na ponad tysiącu metrów kwadratowych, przy użyciu wyjątkowych farb Airlite, które pochłaniają smog. Jak to ma działać? Malowidło będzie oczyszczało powietrze tak jakby stało tam 30 drzew! Praca zwraca też uwagę na konieczność zmian urbanistycznych.
Pomysłodawcą jest jednak ktoś inny. To Veronika de Angelis, czyli szefowa organizacji Yourban2030, która zajmuje się łączeniem działań kreatywnych i artystycznych z nagłaśnianiem alarmującej sytuacji ekologicznej na świecie.
Farba Airlite produkowana jest we Włoszech. Powstaje na bazie wody i środków antybakteryjnych i antysmogowych, które umożliwiają neutralizację tlenku azotu, emitowanego przez samochody.