Czym jest szczęście? Gdzie je znaleźć i jak je zatrzymać? Właśnie takie pytanie zadano sobie duńskiej siedzibie Ikei i postanowiono zatrudnić kogoś, by dogłębnie przyjrzał się zagadnieniu i rozwiązał tę zagadkę. A tym kimś możesz być właśnie Ty!
Praca w kraju szczęśliwości
Od kilkunastu lat Dania znajduje się na szczycie listy krajów, w których żyje się najlepiej, a ludzie określają się mianem szczęśliwych. Gdzie tkwi sekret, który pozwala uzyskiwać takie wyniki? Czy chodzi o słynnej duńskie hygge, czyli nadawanie przestrzeni przytulności i spędzanie czasu w towarzystwie przyjaciół? A może przyczyną jest krótki tydzień pracy (36 godzin)? Albo sprawnie działająca państwowa służba zdrowia? Dobrze zaprojektowana przestrzeń publiczna? A może źródło szczęścia Duńczyków leży zupełnie gdzie indziej?
Duńska Ikea postanowiła zatrudnić osobę na pełen etat, a jej jedynym celem będzie dogłębne zapoznanie się z tematem szczęścia na miejscu, czyli właśnie w stolicy kraju – Kopenhadze. Przez dwa tygodnie wybrana osoba będzie mogła żyć duńskim życiem w wynajętym do tego celu domu. Za swoją pracę otrzymywać będzie średnie oferowane w tym kraju wynagrodzenie. Do jej obowiązków będzie należało odwiedzanie Duńczyków w ich domach (bez obaw, wszystko jest zaplanowane, nie trzeba będzie się wpraszać), rozmawianie z ludźmi, zwiedzanie i… poszukiwanie źródeł szczęścia. W ramach bonusu, będzie można mieć nieograniczony dostęp do słynnych klopsików z Ikei.
Żeby jeszcze bardziej przybliżyć realia życia w Danii, osoba, która zostanie wybrana będzie musiała samodzielnie zapłacić swoje podatki.
Idealny kandydat
Wszystkie koszty związane z podróżą, jak i samo zorganizowanie przyjazdu i zwiedzania oraz zapłacenie pensji zostanie pokryte i zaplanowane przez Ikeę. Idealny kandydat powinien kochać podróże i odkrywanie nowych kultur, umieć posługiwać się aparatem i kręcić filmy (ale również nie powinien krępować się przed kamerą), mieć skończone 18 lat i być pełnym ciekawości świata.
Jak zaaplikować? Wystarczy opowiedzieć co nieco o sobie w języku angielskim, nagrać 60. sekundowy film tłumaczący, dlaczego właśnie ciebie powinni wybrać (również po angielsku) i to wszystko. Aplikować można do 1 lipca 2019 roku, a sama praca rozpocznie się we wrześniu.