Te linie nie chcą płacić odszkodowań! Sprawdź, z którym przewoźnikiem będzie najgorzej

Zdarzyło Ci się, że Twój lot miał duże opóźnienie albo został odwołany? Na pewno już wiesz, że masz swoje prawa w takim przypadku. Zapoznaj się jednak z rankingiem, jaki stworzyła organizacja AirHelp – działająca w obszarze praw pasażerów linii lotniczych. Dowiesz się, od których przewoźników najtrudniej uzyskać odszkodowanie.

Te linie lotnicze nie chcą płacić odszkodowań

Na szczycie rankingu odmów, uzasadnionych błędnymi przesłankami, znajdują się przewoźnicy, którzy odrzucili prawie wszystkie skierowane do nich wnioski o odszkodowanie, czyli 99,9 proc. A jak się mają w tym zestawieniu Polskie Linie Lotnicze LOT? W porównaniu do ubiegłego roku polski przewoźnik podwoił liczbę odrzuconych wniosków (osiągnął tym samym wynik 37,8 proc. na 2019 r.). Jak informuje Super Biznes, przekroczoną granicę 50 proc. negatywnie rozpatrzonych wniosków zanotowały również: Wizz Air, Lufthansa, Norwegian i SAS. Ankieta została przeprowadzona przez YouGov na zlecenie AirHelp. Wynika z niej, że 69 proc. respondentów uważa, że linie lotnicze odrzucają ponad 40 proc. wniosków o odszkodowanie. Analiza specjalistów z AirHelp pokazuje, że jest jeszcze gorzej.

Przeczytaj: Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć.

Poznaj ranking europejskich linii lotniczych pod względem odsetka odrzuconych wniosków w okresie od 1 stycznia do 31 października 2019 roku:

Aeroflot – 86,2 proc.

Rosyjskie Linie Lotnicze S.A. – państwowe rosyjskie linie lotnicze i największy przewoźnik w Rosji. Wcześniej, były to jedyne linie lotnicze Związku Radzieckiego, zarazem największe na świecie.

Easyjet – 87,3 proc.

EasyJet – brytyjskie linie lotnicze. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1995 przez greko-cypryjskiego przedsiębiorcę Steliosa Haji-Ioannou.

Air Baltic – 94,6 proc.

Air Baltic – łotewskie linie lotnicze powstałe w 1995 r. Przewożą rocznie około 2,5 mln pasażerów. 99,8 proc. udziałów w firmie posiada rząd łotewski, pozostałe udziały należą do prywatnego inwestora – Baltijas Aviācijas Sistēmas SIA.

Avianca – 97,1 proc.

Avianca – kolumbijskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Bogocie. Głównym węzłem jest Port lotniczy Bogota-El Dorado. Ich właścicielem jest mający polskie i brazylijskie obywatelstwo Germán Efromovich.

Ryanair – 98,4 proc.

Najbardziej znane tanie linie lotnicze, walczące o miano największego taniego przewoźnika. Linie zostały założone w 1985 roku. Siedziba firmy znajduje się w Dublinie. Po raz pierwszy samoloty linii lotniczych Ryanair pojawiły się w Polsce we Wrocławiu w roku 2005. Dzisiaj tanie linie lotnicze Ryanair mają bardzo rozbudowaną sieć połączeń w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej.

Linia oferuje uproszczony model usług, kabiny jednej klasy oraz usługi gastronomiczne na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Konieczna jest także internetowa odprawa biletowa oraz odpłatność za bagaż i inne dodatkowe usługi.

Ryanair odrzuca prawie wszystkie wnioski o odszkodowania złożone bezpośrednio przez poszkodowanych pasażerów.

Blue Air – 99,8 proc.

Wyświetl ten post na Instagramie.

@stefanposchet2019 ARR of Blue Air (Operated for Norwegian) (Ex Transaero colors) ,Boeing B737-8K5 (WL),YR-BMI ,Clear to land runway 24L coming from Stockholm-Arlanda Airport (ARN), Nice light ???????????????????? @ @max_aviation @slavahergert @kilo.mike.aviationphotography ➖ ➖. ➖. ➖. ➖. ➖. ➖. ➖ ? Homebase: NUE ✈️ Reposts with credits ?️ All pictures taken by myself ➖ ➖. ➖. ➖. ➖. ➖. ➖. ➖ Airport: Palma de Mallorca Airport (PMI) Airline: Blue Air (Operated for Norwegian.no) (Ex Transaero Colors) Type: Boeing B737-8K5 (WL) Registration: YR-BMI (Ex D-AHFF EI-EDZ ) @worldofspotting #arrival #avgeekphoto #worldofspotting #megaaviation #instaaviation #airliners_picture #airlinersnet #airlinerspotter #aviation #aviationaircraft #aviationpub #arrival #depature #landing #yrbmi #boeinglovers #b738ng #b737800ng #b737800 #b738wl #boeinglovers #b737lovers #blueair #blueaircrew #blueairsmartflying

Post udostępniony przez aircraftspotter79 (@planespotter79)

Blue Air – rumuńska tania linia lotnicza z siedzibą w Bukareszcie. Głównym węzłem jest Port lotniczy Bukareszt-Băneasa.

Bulgaria Air – 99,9 proc.

Bulgaria Air – bułgarska narodowa linia lotnicza z siedzibą w Sofii. Powstała na majątku państwowych linii lotniczych Balkan Bulgarian Airlines, działających w latach 1947–2002, po ich bankructwie. Obsługuje połączenia do 17 krajów, głównie Europy. Jej głównym portem przesiadkowym jest port lotniczy Sofia.

Ernest Airlines – 99,9 proc.

Ernest Airlines – włoskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Mediolanie i bazą na lotnisku Mediolan-Malpensa. Oferują niskokosztowe połączenia na 20 trasach.

Vueling Airlines – 99,9 proc.

Vueling Airlines – tania hiszpańska linia lotnicza z siedzibą w Barcelonie, założona w 2004 roku. Obsługuje połączenia z krajami Europy, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu oraz na Wyspy Kanaryjskie – w sumie ponad 100 połączeń. Główną bazą linii jest port lotniczy Barcelona.

Tunisair– 99,9 proc.

Tunisair – tunezyjskie państwowe linie lotnicze, założone w 1948 r. Siedzibą władz jest Tunis, a główną bazą linii Port lotniczy Tunis-Kartagina. Tunisair są członkiem Arab Air Carriers Organization. W grupie Tunisair znajdują się także linie TunisAir Express.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też