- Szczegóły
- sobota, 21 grudzień 2024 17:57
Tanie loty do Bremy
Znajdź nas w social mediach
Panorama miasta |
Fot. Wikipedia |
Położona w sercu północno – zachodnich Niemiec, stanowi atrakcyjne miasto dla turystów. W początkach swego istnienia zaledwie mała wioska rybacka, aktualnie jest największym portem Niemiec. Zachwyca zarówno dziedzictwem historycznym, znajdującym odbicie w zabytkowej dzielnicy miasta, jak i nastawieniem na szybki rozwój przemysłowy i naukowy. Brema to miasto różnorodności i kontrastów. Nie brakuje tu spokojnych kawiarenek, tętniących życiem klubów ani nowoczesnych biurowców wyrastających wysoko w niebo. Z prawie 600 tysiącami mieszkańców jest drugim co do wielkości miastem w północnych Niemczech i dziesiątym w ogóle.
Historia Bremy jest bardzo bogata w wydarzenia. Już w roku 150 kronikarz i geograf rzymski, Klaudiusz Ptolomeusz, opisał miasto Fabiranum. Okolicę zamieszkiwały plemiona saksońskie przewodzone przez legendarnego władcę Widukinda. W VIII wieku władzę nad północnymi rejonami Niemiec (i wieloma innymi terenami) rozciągnął Karol Wielki. Wprowadził także chrześcijaństwo, zabraniając ludowi wyznawania bóstw skandynawskich pod groźbą kary, wkrótce założono także biskupstwo. Bardzo szybko miasto przekształciło się w rozwiniętą strukturę: już w 1032 roku zbudowano kamienne mury miejskie. Rozwijał się także handel z Anglią, Norwegią i Holandią. W 1260 roku Brema dołączyła do Ligi Hanzeatyckiej, co przyczyniło się do szybkiego wzrostu liczby mieszkańców: sto lat później wynosiła ona już 20 tysięcy! W 1618 roku, po rozpoczęciu Wojny Trzydziestoletniej, Brema poszła śladem licznych saksońskich miast i ogłosiła neutralność. Stronom konfliktu taka postawa nie była na rękę, przez co miasto i tak musiało zebrać wojsko w celu obrony. Ostatecznie miasto nie ucierpiało, jednak wojna doprowadziła do rozpadu Ligi Hanzeatyckiej. W XVII wieku Brema musiała zmagać się, jak wiele innych miast położonych nad Morzem Bałtyckim, ze szwedzkimi staraniami o przejęcie kontroli. Szwedzi oblegali Bremę, ale na szczęście traktat podpisany w 1666 roku zmusił ich do odwrotu.
Przez krótki okres na początku XIX wieku miasto dostało się pod władztwo Napoleona. W 1827 roku Brema odkupiła od Hanoweru ziemię, na której ówczesny burmistrz, Johann Smidt, założył miasto Bremerhaven („port Bremy”). W 1837 roku powstał browar Beck, działający do dzisiaj! Kolejne lata, aż do II wojny światowej, były okresem bardzo dynamicznego rozwoju przemysłu i gospodarki. Powstawało wiele dobrze prosperujących przedsiębiorstw, co pozwoliło na zwiększenie dochodów miasta. Podczas II wojny światowej miasto zostało zbombardowane przez połączone siły lotnictwa USA i Wielkiej Brytanii, a w kwietniu 1945 zajęte przez wojska angielskie. Po wojnie dostało się do strefy administrowanej przez USA.
Brema może się poszczycić dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną, dzięki czemu przemieszczanie się po niej nie będzie stanowić problemu dla turystów. Mimo historii sięgającej daleko wstecz, miasto to nie tylko warte obejrzenia zabytki. Duży nacisk stawia się tutaj także na naukę. W 2005 roku Brema otrzymała nawet tytuł „Miasta Nauki”. Oprócz uniwersytetu ciekawe jest centrum technologii kosmicznej. Ważna jest także kultura: oprócz muzeów można odwiedzić także teatry lub trafić na jeden z licznych festiwali. Miasto dostarcza także wrażeń estetycznych – nie bawiąc się w eufemizmy, jest po prostu ładne. Obfitość parków sprawia także, że zawsze można odpocząć w otoczeniu zieleni po męczących wycieczkach.
Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Bremy. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Bremy zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!