- Szczegóły
- sobota, 21 grudzień 2024 13:41
Tanie loty do Maroka
Znajdź nas w social mediach
Maroko to kraj przepięknych meczetów |
Fot. Wikipedia |
Kraj arabski w północno-zachodniej części Afryki dający podróżnikowi niezwykłe możliwości poznania pustynnej części tego kontynentu w komforcie, ale bez rezygnacji z lokalnego kolorytu. Wprawdzie typowo afrykańska przyroda znana z filmów przyrodniczych nie jest tutaj tak bujnie rozwinięta ze względu na suszę, jednak bogactwo kultury i folkloru rekompensuje ten drobny mankament.
Piękno Maroka
Aż 8 miejsc w Maroku jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, więc jest co podziwiać. Naturalne formacje są również warte uwagi - góry Atlas w sercu kraju oraz potęga wód oceanicznych i morskich na wybrzeżu to atrakcje, których nie można sobie odpuścić, będąc na miejscu.
Historia Maroka
Ze względu na niesamowitą historię tych ziem w Maroku znajdują się dwie enklawy hiszpańskie - Ceuta i Melilla (do Europy w najwęższym miejscu jest ok. 14 km), a ślady osadnictwa sięgają już IV wieku przed nasza erą. W czasach tych ziemie obecnego Maroka zaludniały berberyjskie plemiona, następnie weszły we władanie Rzymian, na krótko stały się częścią Bizancjum, by w końcu zostać włościami arabskich dynastii. Dopiero w XIX wieku starły się tutaj europejskie potęgi i spośród nich wyłoniła się zwycięska Francja, która sprawująca władzę przez ponad 40 lat. Maroko odzyskało niepodległość w 1956 roku podobnie jak dużo innych krajów Afryki. Od końca II wojny światowej nastąpił niesamowity boom demograficzny, a ludność kraju wzrosła prawie pięciokrotnie, z 6 do ponad 30 milionów, a 75% mieszkańców Maroka nie ukończyło 25. roku życia.
Natura w Maroku
Większa część kraju zajmują pustynie, półpustynie i krzewiaste zarośla zwane makii. Spośród egzotycznych zwierząt dość łatwo jest tutaj zobaczyć pustynne lisy, wielbłądy, mangusty, a w górach również muflony. Należy bardzo uważać na zamieszkujące te terenu skorpiony, których jad powoduje bolesne zmiany, a może być nawet śmiertelny. Inne niebezpieczeństwa, o których warto pamiętać to przegrzanie, poparzenia słoneczne i odwodnienie. Należy się ich wystrzegać, stosując odpowiedni ubiór i dużo pijąc.
Kuchnia w Maroku
Tematem, którego nie można pominąć, mówiąc o Maroku, jest tutejsza kuchnia. Znawcy uznają marokańskie kulinaria za najlepsze i najciekawsze spośród wszystkich w świecie arabskim. Wielu smakoszy wybiera tę właśnie kuchnię jako podstawę swoich potraw, ponieważ łączy ona śródziemnomorskie smaki z pustynną dietą dawnych plemion berberyjskich. Podstawą żywienia są tutaj warzywa, baranina, kasza kuskus, ziemniaki oraz lokalne specjały i przyprawy. W Maroku pije się głównie herbatę miętową oraz czarną, mocną kawę, wszystko bardzo słodkie i gorące, czasem zaprawiane tłuszczem lub mlekiem, zwłaszcza na pustyni.
Klimat Maroka
Na większości terytorium kraju panuje klimat podzwrotnikowy w odmianie suchej i skrajnie suchej, w obrębie Atlasu górskiej oraz morskiej na wybrzeżu. Średnia temperatura w styczniu to ok. 10-12 stopni, a w lipcu 35-45, ale może być jeszcze znacznie wyższa. Dlatego najlepszym okresem na podróż do tego kraju jest wiosna lub , gdy nadal jest ciepło, a temperatura pozwala na przyjemne spędzanie czasu, nie powodując problemów zdrowotnych i zmęczenia. Wysoki sezon jednak w tym kraju to głównie lato, ponieważ Maroko stanowi częsty cel wycieczek wakacyjnych turystów z całego świata oraz emigrantów, którzy wracają odwiedzić ojczyznę w czasie urlopu. Lepiej wystrzegać się podróży do Maroka w trakcie miesięcznego święta muzułmańskiego ramadanu, który wypada różnie w każdym roku, generalnie w sierpniu i wrześniu, europejscy turyści nie potrafią przestrzegać istniejących wtedy surowych zakazów dotyczących jedzenia, picia i zachowania, czym rażą religijnych mahometan.
Dzięki stronie Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Maroka w bardzo niskiej cenie. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Maroka.