- Szczegóły
- niedziela, 22 grudzień 2024 05:23
Zwiedzanie miasta Kuwejt
Znajdź nas w social mediach
Wieża Al Hamra |
Fot. creativesam |
Kuwait Towers
Słynne trzy wieże z wbudowanymi kulami. Jedna stanowi wieżę ciśnień, druga to obrotowa restauracja (totalnie zniszczona za czasów okupacji Saddama - wewnątrz znajdują się zdjęcia obrazujące oblężenie Kuwejtu), trzecia wieża to wieża z lampami, oświetlająca dwie pozostałe. Warto wybrać się tam zarówno w dzień, jak i w nocy, albo podziwiać oświetlone miasto.
Seif Palace i New Seif Palace
Budynki dawnego i nowego Urzędu Emira. Fortyfikacji bronią ustawione liczne armaty. Symbolem Emira jest zegar ze wskazówkami. Warto pamiętać, że nie wolno robić tu zdjęć. Emir, jako głowa państwa jest widoczny na każdym kroku - jego wizerunki wiszą w każdym urzędzie, nawet w sklepach
Grand Mosque – Wielki Meczet
Został on zbudowany w 1986 r. i jest największym meczetem w Kuwejcie. Wewnętrzny dziedziniec ma wymiary 72 x 43 metry, razem z krużgankami pomieści 10 tys. osób. Dzienne światło wpuszczają do wnętrza świątyni 144 okna. Mężczyźni i kobiety modlą się w oddzielnych salach – kobiety mają swoje wejście do meczetu od południa. Emir wchodzi specjalnymi drzwiami od północnego zachodu.
Green Island – Zielona Wyspa
To sztuczny obiekt o średnicy 314 m otoczony naturalnymi blokami skalnymi sprowadzonymi tu aż z Emiratów Arabskich. Posiada ona amfiteatr na 700 osób, zamek do zabaw dla dzieci i 35-metrową wieżę obserwacyjną.
Kompleks Scientific Center
Znajduje się w nim największe na Bliskim Wschodzie akwarium z morskimi zwierzętami, w tym rekinami, występującymi w Zatoce Arabskiej. Jest tu także największe kino typu IMAX. Główny budynek oglądany z lotu ptaka przypomina kształtem żagiel tradycyjnej łodzi al-boom wykorzystywanej dawniej do połowu pereł.
Souk Mubarakiya
Najstarszy i największy targ w Kuwejcie, otwarty do ostatniego klienta. Labirynt uliczek został pieczołowicie odrestaurowany za panowania poprzedniego emira szeika Jabera Al-Sabaha. Znajdują się tu dziesiątki tradycyjnych jadłodajni (czysto, tanio i smacznie), tradycyjnych kafejek i meczetów. W poszczególnych działach można kupić: warzywa, ryby, mięso, perfumy, buty, ubrania, zegarki, elektronikę i wiele innych rzeczy. W części zwanej Souk Hareem, gdzie dostaniemy m.in. damskie kosmetyki i ubrania, sprzedawcami są ubrane na czarno kobiety z zasłoniętymi twarzami. Ale największe wrażenie robią: targ złota i dywanów oraz uliczka z przyprawami. Ich zapach długo pozostaje w nozdrzach. Odwiedzenie starego souku i jego zakamarków, to prawdziwe zetknięcie się z kulturą.